آموزش دفاع شخصی

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

مهارت دفاع شخصی
مهاجم را بغل نکنید برای دفاع با او کشتی نگیرید زیرا اگر مرد قوی و بزرگ باشد شما را به زیر دست و پا له خواهد کرد زیرا دفاع شخصی کشتی نیست شما باید از مهاجم فاصله بگیرید اگر شما کوچکتر از مهاجم هستید نترسید تمام حواستان را جمع کنید و از تمامی علم خود استفاده کنید.


بایگانی

یادگیری نحوه فرار

دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی | چهارشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۸، ۰۲:۳۰ ب.ظ


شما می توانید از تمام بدن خود برای دفاع یا حمله استفاده کنید اگر شما یک جنگجوی بزرگ نیستید ممکن است فراموش کنید که می توانید با هر بخش بدنتان آسیب جدی به فرد دیگری برسانید، تمام بدن شما به راحتی بهترین گزینه برای مبارزه با مهاجم می باشد، باید بدانید چگونه از دست و پاهایتان  استفاده کنید،  باید بدانید که سر مهاجم اولین چیزی است که شما فکر می کنید به آن حمله کنید در زمان حمله مهاجم شما به دنبال راهی هستید برای دفاع از خود و برای اجرا یک تکنیک خوب احتیاج به تمرین و آموزش دارید تا بتوانید از دست مهاجم رها شوید و اگر خواستید فرار کنید.

 


یادگیری نحوه فرار


باید بدانید که مهاجم به شما فرصت فرار نخواهد داد اگر او می خواست شما فرار کنید شما را در دام نمی انداخت، اگر مهاجم با دستانش سر شانه شما را گرفته و امان به فرار شما نمی دهد راه های مختلفی وجود دارد که شما رها شوید ، در آن زمان شما فکرهای گوناگون دارید ، تکنیک های خاصی انجام می دهید و واکنش نشان میدهید و مهاجم برای جلوگیری از اجرای شما حمله مجدد انجام میدهد .شما  باید مچ مهاجم را گرفته و او را از شانه خود دور کنید ولی متاسفانه اینطور انجام نمیشود که شما همیشه امیدوار باشید که حرکت و واکنش شما مثبت باشد. شما باید شما چند تکنیک کاربردی آماده برای اجرای غافلگیری احتمالی داشته باشید، زیرا یک راه برای همیشه قابل اجرا نیست. مهاجم احتمال دارد با مشت مستقیم ، چنگ و یا با سر به شما صدمه بزند ، یا شما را به زمین بیافکند. اکثر ما دوست نداریم در زمان خطرات شوکه شویم، نادیده گرفتن تهدید یک حمله ساده لوحانه است که می تواند بسیار خطرناک باشد.حتما نباید به شما حمله شود و یا مجروح شوید، کسانی که به آنها حمله شده و یا مجروح شده اند ، خوب میدانند در یک لحظه چه اتفاقاتی می تواند بیافتد . ارامش خود را حفظ کردن در حالی که به شما حمله می شود قطعا یک کار دشوار است اما اگر بخواهید از خود دفاع کنید وآموزش دیده باشید، تکنیک ها را در افکار خود مرور کرده و اجازه ندهید که هراس شما را فرا گیرد. به یاد داشته باشید اگر شما قادر با مبارزه با مهاجم خود هستید ، هنگامی که آرامش خود را حفظ می کنید شانس بیشتری برای فکر کردن از طریق حرکت های خود دارید.

 

راه های فرار
آرامش خودرا حفظ کنید  : حتی اگرهیچ تکنیکی فرا نگرفته اید از صدایتان استفاده کنید فریاد بزنید،  فریادی با تمام وجود که همگان متوجه کمک خواستن شما بشوند. فریاد در ورزش های رزمی تمرین می شود و باعث قدرت تخلیه نفس می شود . در زمان فریاد شما ، مهاجم به خوبی می فهمد که شما مایل به مبارزه و قاطع هستید با وجود فریاد شما افرادی به کمک تان می آیند، یا با پلیس تماس می گیرند. جلوگیری از ضرب و شتم و اینکه شما آماده حمله هستید. گاهی اوقات ساده ترین حرکت می تواند بیشترین سود را برای شما داشته باشد، حرکت مهاجم چشمک میزند صبر نکنید به شما حمله کند، تا قبل از اینکه اولین ضربه را به شما فرود آورد به او ضربه بزنید و حمله مهاجم را خنثی کنید و به نفع خود تمام کنید اگر مجبور شدید در هر زمان فرار کنید، نگران نباشید که مهاجم به شما آسیب میرساند ولی با دقت دفاع کنید و هرگز حمله را متوقف نکنید.وقتی شما مورد حمله قرار گرفته اید بدترین کار این است که بایستید ، حتی اگر دفاع کردن از خود را بلد نیستید شما همیشه باید تلاش کنید ( مگر آنها سلاح داشته باشند) اگر بایستید خطری بیشتری شما را تهدید می کند مثلا اگر با دفاع از خود 4 ضربه بخورید با ایستادگی 16 ضربه می خورید و تمامی حرفه ای ها می دانند که نباید ضربه بخورید. بعضی موقع ها  یک ضربه حریف می تواند شما را از پا درآورد ، نشان دهید که قصد ندارید به آنها اجازه دهید به شما حمله کنند و خود را راحت در اختیارشان قرار ندهید،شما هم حمله کنید و سعی کنید .زنان به طور معمول بیشتر قربانی مهاجمان می شوند.خانم ها اگر به تنهایی راه می روند موهای خود را در مکان های نا امن باز نکنند و موهایشان را جمع کنند ، موهای خانم ها مانند طناب یا شبیه به آن هست که مهاجم به راحتی  میتواند آن را گرفته وبوسیله مو شما را خفه یا تهدید کند.

 

 

 

نویسنده: علی نیازی

منبع: https://www.defashakhsy.com/

  • دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی