آموزش دفاع شخصی

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

مهارت دفاع شخصی
مهاجم را بغل نکنید برای دفاع با او کشتی نگیرید زیرا اگر مرد قوی و بزرگ باشد شما را به زیر دست و پا له خواهد کرد زیرا دفاع شخصی کشتی نیست شما باید از مهاجم فاصله بگیرید اگر شما کوچکتر از مهاجم هستید نترسید تمام حواستان را جمع کنید و از تمامی علم خود استفاده کنید.


بایگانی

دفاع شخصی با استفاده از سلاح

دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی | چهارشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۸، ۰۲:۲۷ ب.ظ

موقعیت های خطرناکی که در آن ها شما مجبورید از خود دفاع کنید معمولاً به صورت ناگهانی و غیرمترقبه رخ می دهند بدون این که اخطاری به شما داده شود و برای این موضوع آمادگی داشته باشید.اگر شما دوره ای از دفاع شخصی را نگدرانده باشید بدون شک نخواهید توانست عکس العمل مناسبی در مواجهه با فرد یا افراد مهاجم از خود نشان دهید و آسیب خواهید دید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم مهم ترین، ساده ترین و کاربردی ترین روش های دفاع شخصی  به هنگام داشتن ابزار و سلاح را به صورت نکات کلیدی به شما آموزش دهیم.

سلاح سرد

گاهی ممکن است با خود چتر داشته باشید دفاع با چتر مورد مناسبی است .چتر را با فشار وارد پهلو و شکم شکارچی کنید،  یا با چتر بر روی دست هایش بزنید تا شما را رها کند. یا چتر را زیر گلویش بگذارید تا شمارا رها کنند
یک نظامی از دسته اسلحه نیز  برای حمله استفاده می کند.شما هم هرچه در دست دارید برای دفاع از خود استفاده کنید.شجاعت و توانایی خود را بسنجید .در آن زمان است که شما تنها زخمی خواهید شد و کشته نمی شوید.شما با تمرین کردن با حریف تان این مهارت را می آموزید . در برابر حمله مهاجمان مقاومت نکنید زیرا آسیب خواهید دید.

 

 

خلع سلاح مهاجمی که اسلحه در دست دارد
استفاده از اسلحه در بسیاری از زورگیری ها دیده شده و باید روش مقابله با این تهدید را از قبل بدانید و در برابر آن عکس العمل نشان دهید. اما باید تاکید کنیم که اگر شما با یک اسلحه ی نشانه گرفته شده روی سر یا صورتتان مواجه شدید نباید سعی کنید با مهاجم درگیر شوید مگر این که اطمینان داشته باشید مهاجم قصد گروگانگیری، آدم ربایی یا حتی کشتن شما را دارد. در چنین مواقعی باید سعی کنید وی را خلع سلاح نمایید.
به عبارت دیگر اگر فرد زورگیر تنها قصد گرفتن کیف پول شما را دارد بهتر است که حرکت اضافه و نسنجیده ای انجام ندهید و بدون تلاش برای خلع سلاح کردن، کیف خود را به او داده و جانتان را نجات دهید. نکته ی مهم تر این که سعی کنید هیچگاه پول نقد فراوان همراه خود نداشته باشید زیرا کارت های بانکی را می توانید به سرعت باطل کنید. نکته ی دیگر این که افراد زورگیر معمولاً افرادی را قربانی خود قرار می دهند که می دانند پول نقد قابل توجهی همراه خود دارند.
به هر حال اگر در شرایطی قرار داشتید که فکر می کردید فرد مهاجم قصد کشتن شما را داشته و فشار دادن ماشه از طرف او قریب الوقوع است یا این که احتمال دادید ممکن است شما را دزدیده و به جای خلوتی ببرند بهتر است که به فکر خلع سلاح کردن مهاجم یا مهاجمان به صورت حساب شده باشید. همانطور که در ویدیو نشان داده شده است بالا نگه داشتن دستان و کشیدن بدنتان به یک سمت می تواند کمک کننده باشد. در این صورت در صورتی که بتوانید دستانتان را به اسلحه ی مهاجم نزدیک نمایید با ضربه زدن به دست مهاجم و پیچاندن آن می توانید اسلحه را از دست او خارج کنید. با این کار نه تنها می توانید مهاجم را خلع سلاح کنید بلکه ممکن است موفق شوید به دست او نیز صدمه ی شدیدی وارد نمایید.


استفاده از دسته کلید

 

در بسیاری از کشورها حمل اسلحه ممنوع است. اما نکته ی مهم در مورد دسته کلید این است که هر کسی معمولاً یک دسته کلید همراه خود دارد و فلزی است و با وجود دندانه های تیزی که دارد در هر لحظه می توان از آن برای دفاع از خود و وارد کردن ضربه به افراد مهاجم استفاده کرد.
استفاده از دسته کلید برای دفاع از خود دارای نکاتی است. البته ممکن است بسیاری از افراد استفاده از دسته کلید در هنگام خطر را مد نظر قرار داده اند اما نمی دانند که چطور باید از این وسیله به بهترین نحو و به درستی برای دفاع از خود استفاده کنند. از این رو باید بدانید که در صورت آشنا نبودن با روش دفاع از خود با کلید نه تنها به مهاجم هیچ صدمه ای وارد نخواهید کرد بلکه به احتمال فراوان به خود آسیب خواهید رساند.
بهترین روش استفاده از کلید برای دفاع این است که آن را به صورت عمودی در بین دو انگشت قرار داده و به حالت یک مشت تقویت شده آن را به سمت مهاجم نشانه بگیرید. مشکل این روش این است که در چنین حالتی کلید ثبات زیادی در بین انگشتان شما نخواهد داشت و ممکن است در حین ضربه زدن به سمت دست شما برگشته و به خودتان آسیب برساند. مشت کردن و قرار دادن کلید در بین انگشت اشاره و شست که در ویدیو نشان داده شده است روش موثرتری خواهد بود. اگر یک دسته کلید با دو کلید همراه خود دارید می تواند یکی را در داخل مشت خود قرار دهید تا قدرت بیشتری به کلید حمله کننده داده باشید.
در نهایت این که قرار دادن کلید در بین انگشتان در حالی که دستتان را گره کرده اید روشی است که معمولاً همه ی افراد به آن روی می آورند اما قرار دادن حلقه ی دسته کلید یا سر کلید در درون کف دست می تواند قدرت مضاعفی به ضربه ی شما ببخشد.

دور کردن مهاجم چاقو به دست
در بسیاری از موارد خلاص شدن از دست مهاجمی که چاقو به دست دارد سخت بوده و کسی دوست ندارد در چنین شرایطی گرفتار شود. اما اگر در چنین شرایطی کمی سریع باشید می توانید وسیله ای در همان اطراف برای مقابله با مهاجم پیدا کنید. حتی یک تکه چوب یا هر وسیله ای که کمی دراز باشد و به آسانی نشکند می تواند وسیله ی دفاعی خوبی برای خنثی کردن حمله ی مهاجم چاقو بدست باشد. با این وجود در برخی مواقع ممکن است وسیله ی دفاعی در اطراف خود نداشته باشید یا مهاجم چنان با سرعت و غیرمنتظره و ناگهانی به شما حمله کند که فرصت دست بردن به وسایل دفاعی را نداشته باشید. در چنین شرایطی باید با استفاده از دانش کافی و مناسب در این حوزه و کاهش دادن مدت زمان واکنش خود با تهدید مقابله کنید.

 

 

نکته ی کلیدی در چنین شرایطی این است که دست خود را در زاویه ی ۱۲۰ درجه قرار دهید بدون توجه به این که حمله از کدام سمت به سوی شما می آید به طوری که با قرار دادن بدن در بهترین شرایط بین خود و مهاجم فاصله ایجاد کنید و با استفاده از دستتان ضربه ی او را خنثی نموده به طوری که امکان وارد کردن ضربه ی محکم و دقیق را از او بگیرید.
این تکنیک به شما امکان می دهد که دستتان را باز نگه دارید و در این صورت می توانید با دست آزاد خود برای خلع سلاح کردن مهاجم تلاش بیشتری داشته باشید و در صورت امکان ضدحمله کرده و به مهاجم ضربه بزنید. در صورتی که چاقوی مهاجم به دست شما نیز برخورد کند مهم این است که دست شما در حالتی قرار داشته باشد که به رگ اصلی دست صدمه ای وارد نشود.


رهایی از دست دستبندهای زیپ دار

 

در روزگار قدیم مردم دیگران را با استفاده از طناب و چیزهایی از این قبیل می بستند اما امروزه آدم رباها و دیگر افراد شرور برای کنترل کردن قربانیان خود از دستبندهای زیپ دار استفاده می کنند. این ابزار برای آدم رباها بسیار موثر است و علاوه بر قیمت ناچیز، حمل و مخفی کردن آن ها بسیار راحت بوده و از فلج شدن قربانیانشان نیز اطمینان دارند به طوری که قربانی هیچ حرکتی برای خلاص شدن از آن نمی تواند بکند. اما در واقع پاره کردن این دست بندهای زیپ دار پلاستیکی از آن چیزی که مردم فکر می کنند آسان تر است.
در صورتی که آدم ربا یا آدم رباها کمی از شما دور شده و یا غفلت کردند می توانید با مشت کردن و فشار دادن دست هایتان به هم جا را برای چرخاندن دست ها باز کرده و در فرصت مناسب از درآوردن دست ها از داخل دست بند فرار کنید. اما اگر آدم ربا هوشیارتر باشد نخواهید توانست این تکنیک را به اجرا گذاشته و باید به سراغ نقشه ی دیگری بروید.
شاید به نظرتان غیرمنطقی به نظر برسد اما روش دیگری برای پاره کردن این دستبندهای پلاستیکی این است که با استفاده از دندان تا جایی که می توانید آن را سفت کنید تا بیشتر تحت فشار باشد سپس دست هایتان را با هم و در کنار هم بالا برده و روی سرتان قرار دهید و به سرعت آن ها را به سمت پایین روی شکمتان بیاورید طوری که آرنج هایتان به سمت بیرون باشد. اگر در چنین شرایطی به اندازه ی کافی فشار وارد کنید و دستبند نیز کاملاً سفت شده باشد می توانید دستبند را پاره کنید.


رهایی از داخل صندوق عقب یک ماشین
البته اگر کسی بخواهد شما را بدزدد بهتر است تمام تلاشتان را انجام دهید تا قبل از دیر شدن مانع از این کار شوید. اما اگر آدم ربا با قرار دادن اسلحه روی سر یا به هر دلیلی توانست شما را وادار به داخل شدن در صندوق عقب خودرو کند می توانید با انجام چند کار ساده و البته ماهرانه از صندوق عقب خارج شده و خود را نجات دهید. بسیاری از خودروهای امروزی در داخل صندوق عقب خود یک باز کن امنیتی دارند که برای مواردی که کسی در صندوق عقب ماشین گرفتار شود تعبیه شده است. بنابراین اگر خوش شانس باشید و آدم رباها این سیستم را غیرفعال نکرده باشند می توانید از این سیستم استفاده کنید.
در صورتی که خودرو مورد نظر چنین سیستمی نداشته یا آدم ربا آن را غیرفعال کرده باشد بهتر است سراغ نقشه ی دوم بروید که به همان اندازه موثر است. اگر دست و پای شما بسته نشده و توانایی حرکت در داخل صندوق عقب را دارید می توانید خیلی راحت به کابل های چراغ ترمز عقب و دیگر چراغ های عقب خودرو دسترسی داشته باشید. اگر در تاریکی قرار داشته و نمی توانید کابل ها را پیدا کنید می توانید چندین ضربه به پشت چراغ های عقب وارد کنید. در این صورت می توانید دست خود را از این مناطق بیرون آورده و با تکان دادن دست راننده ی خودروهای پشت سر را متوجه ماجرا کنید.
بدون شک در چنین موارد راننده ها یا افرادی که دست های بیرون آمده ی شما از دریچه ی چراغ های عقب خودرو را ببینند سریعاً با پلیس تماس گرفته و یا به شما کمک خواهند کرد. اگر هم چنین شانسی نداشتید ممکن است خودرو آدم رباها به دلیل خرابی چراغ های عقب توسط نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی متوقف شده و شما با سر و صدا کردن آن ها را در جریان امر قرار خواهید داد

  • دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی