آموزش دفاع شخصی

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

مهارت دفاع شخصی
مهاجم را بغل نکنید برای دفاع با او کشتی نگیرید زیرا اگر مرد قوی و بزرگ باشد شما را به زیر دست و پا له خواهد کرد زیرا دفاع شخصی کشتی نیست شما باید از مهاجم فاصله بگیرید اگر شما کوچکتر از مهاجم هستید نترسید تمام حواستان را جمع کنید و از تمامی علم خود استفاده کنید.


بایگانی

مهارت دفاع شخصی

دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی | سه شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۸، ۱۲:۵۳ ب.ظ

مهارت دفاع شخصی

مهاجم را بغل نکنید برای دفاع با او کشتی نگیرید زیرا اگر مرد قوی و بزرگ باشد شما را به زیر دست و پا له خواهد کرد زیرا دفاع شخصی کشتی نیست شما باید از مهاجم فاصله بگیرید اگر شما کوچکتر از مهاجم هستید نترسید تمام حواستان را جمع کنید و از تمامی علم خود استفاده کنید.نقاط حساس، ضربات کاربردی سخت،جا به جایی مناسب، همه این ها قدرت شما هستند به یاد داشته باشید دفاع شخصی یک ورزش نیست مهاجم برای امتیاز یا بردن یه شما حمله نمی کند.قصد او مبارزه نیست قصد او جان شماست.هیچ داوری وجود ندارد شکارچی هرجور بخواهد حمله می کند.شکارچیان به هیچ وجه نمیخواهند شکست بخورند و در مواردی که چند نفر هستند حتما نقشه دارند اینجاست که بهترین هنرمندان رزمی هم اکثرا شکست می خورند،زیرا آنها این همه خشونت نداشته آنها بر قوانین خاصی مبارزه کرده اند .سطح پایین آگاهی خوشبختی نیست شانس خود را بالاتر ببرید،مهاجم را شگفت زده کنید ،هیچ شهر یا کشوری کاملا امن نیست .خشونت ،سرقت،تجاوز همیشه در جامعه وجود دارد.گزارش شده افراد کاملا با شخصیت هم، گاهی با خشونت کارهای خود را انجام می دهند و باعث جرم و جنایت می شوند .
سعی کنید نقشه های شکارچیان را به هم بریزید و آنها را ناکام کنید اگر شکارچی با چاقو به شما حمله کرد شما نمی توانید بدون آموزش از پس او بربیایید و جان خود را به خطر نیندازید.این نوع دفاع نیاز به آموزش و تمرین دارد و با دیدن فیلم های دفاع شخصی نمی توانید در واقعیت از خود دفاع کنید.مبارزه با چاقو اصول و قواعدی دارد که باعث می شود شما صدمه نبینید .وقتی به صورت حرفه ای آموزش ببینید هیچ شکارچی با چاقو تهدید جدی حساب نمی شود .ولی اگر فرد عادی باشید حمله شکارچی با چاقوخطری جدی برای قربانی است چرا که شکارچی با هرضربه می تواند آسیب جدی به قربانی بزند .اگر به نقاط حساس بدن مانند شریان ها ،شش،گلو و ...ضربه وارد شود به علت از دست دادن خون زیاد، قربانی کشته خواهد شد.
در این حرفه حتما با استادتان تمرین کرده و با دقت به حرف هایش گوش کنید چرا که همه تکنیک ها برای همه یکسان نیست .افراد با سنین مختلف یا توانایی های فیزیکی متفاوت با افکار و فشارهای روحی تکنیک های مختلفی را در سیستم های دفاع شخصی به کار میگیرند .شما باید فن و روش های خود را به روز کنید چون شکارچیان نیز بر اساس روش های مدرن حمله می کنند .این آموزش ها برای تمام افراد در سنین های مختلف مخصوصا زنان نیاز است چون از قربانی شدن آنها جلوگیری خواهد کرد .

چیزی که باید برآن کاملا مسلط باشید یک یا دو تکنیک در نهایت مهارت است که در هر گونه شرایطی به شما کمک کند.ساده نگه داشتن دفاع شخصی در ساده ترین حالت شما را سالم از مخمصه نجات خواهد داد.با این حال یافتن اینکه کدام تکنیک ها برای شما مناسب است و شما باید د رآنها مهارت پیدا کنید خود لازمه تمرین و پشتکار بالایی است.
دفاع شخصی همانند هنر رزمی است وباید به صورت ممتد یاد گرفته شود.ابتدا ساده ترین تکنیک ها را یاد بگیرید سپس درصورتی که مقدار حرفه ای شدید می توانید تکنیک های پیشرفته تری را یاد بگیرید تکنیک های پیشرفته تر سخت تر هستند و نیاز به سرعت و دقت بالاتری دارند.هممچنین باید ابتدا دفاع در مقابل ساده ترین حملات را یاد بگیرید و همراه با مهارت در این تکنیک ها،دفاع در مقابل حملات پیچیده تر را امتحان کنید و سعی در بهبود مهارت خود داشته باشید.

 

 

قانون دفاع شخصی بسیار ساده است دفاع شخصی باید آخرین انتخاب باشد.اولین قانون دفاع شخصی این است که همیشه از درگیری خودداری کنید.عقل سلیم حکم می کند که فرد همیشه خود را از موقعیتی که او را در خطر قرار می دهد اجتناب کند.اجتناب کردن گاهی بسیار ساده است فرضا در منطقه ای که نمی شناسید برای پیاده روی نروید و یا هیچ وقت مقدار زیادی پول با خودتان حمل نکنید. قانون اول کاربرد دیگری هم دارد " با جا خالی دادن خود را از دسترس حمله با سلاح دور نگه دارید .
قانون دیگری که در مورد دفاع شخصی باید به خاطر داشته باشید این است که نگذارید هیچوقت محاصره شوید و یا در گوشه ای گیر بیفتید.نگذارید حریف شما را به گوشه ای بکشاند. به اطراف نگاه کنید ببینید وسیله ای دم دستتان است که بتوانید از آن به عنوان وسیله دفاع استفاده کنید.به یاد داشته باشید هر وسیله را می توانید به عنوان دفاع مورد استفاده قرار دهید.کلید، مداد، درپوش سطل زباله، حتی ریختن خاک و ماسه در چشمان حریفتان ( به یاد داشته باشید جان شما در خطر است).
 قدم بعد از جای خالی، متوقف کردن حریف  و گرفتن اسلحه است. هنگامی که مورد فحش و اهانت قرار می گیرید ساده ترین تکنیک موثر ترین آنهاست ممکن است شما از آمادگی بدنی خوبی برخوردار باشید و بتوانید با پا به گیجگاه حریف ضربه بزنید اما زانو و یا بیضه ها باید انتخاب اولتان باشد هرچه ضربه بالاتر باشد نیروی کمتری دارد و همچنین ممکن است شما را مجبور به جدا کردن از زمین کند که در این حالت ممکن است تعادل شما به هم بخورد.
یک مهاجم کلکسیونی از سلاحهای طبیعی در اختیار دارد.یک انسان دو دست، دو پا، دو زانو، دو آرنج و مهمترین و قویترین سلاح یعنی مغز را دارد حتی پیشانی در فواصل نزدیک کاملا کاربردی است.
به عنوان کسی که خودش دفاع می کند باید نحوه استفاده ی موثر از کلیه این سلاح ها را یاد بگیرید.باید یاد بگیرید که با استفاده از این سلاحهای مرگبار به نقاط ضعف بدن حریفتان ضربه بزنید ضرباتی موثر و نه مشت های تصادفی و بی هدف.

بدن انسان دارای تعدادی نقاط فشار و نقاط عصبی است که در صورتی که ضربه صحیحی به آنها واردشود بسیار موثر خواهند بود. سعی کنید از این نقطه ضعف بدن انسان استفاده کنید.تکنیک های ضربه زدن

 

ضربات دست را می توان با دست مشت کرده و یا دست باز اجرا کرد.با دست مشت کرده حتما ضربات را با مفاصل انگشت اشاره و انگشت بعدی آن وارد کنید بیشترین تاثیر را خواهد داشت همچنین می توانید با استفاده از نرمه دست در حالت مشت کرده ضربه مشت  چکشی را اجرا کنید.با دست باز به صورتی که انگشتها به هم چسبیده باشند می توانید ضربه مشهور به ضربه کاراته را با نرمه دست انجام دهید.در ضربات پا می توان با روی پا و یا تیغه بیرونی پا ضربات را وارد کرد در فاصله موثر ، نمی توان قدرت ضربات پاشنه پا به شکم را نادیده گرفت.ضربات آرنج در فواصل نزدیک بسیار کاربردی است و می توان آنها را در جلو و یا رو به عقب اجرا کرد.ضربات زانو هم باید در فاصله نزدیک اجرا شوند ضربات زانو را می توان به حالت عمودی و یا در جهت افقی اجرا کرد.

 

 

مفاصل


همه مفاصل بدن انسان را می توان به منظور دفاع شخصی تحت تاثیر قرار داد.با این حال باید تمرکز تان بر روی مچ دست،آرنج،شانه، انگشتان و گردن باشد.دو مفصل دیگر که می توانید مورد استفاده قرار دهید قوزک پا و زانو است البته این دو کمتر در دسترس هستند و فقط در شرایطی می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.
می توانید با استفاده از مفاصل فرد مهاجم حمله او را دفع کنید.می توانید مفصل را بشکنید و یا با کمی فشار مفصل را به شدیدا درد بیاورید و یا نه صرفا می توانید حمله را دفع و کمی فرد را کنترل کنید تا از میزان خشونت او کاسته شود و شما در موضع بالاتری قرار بگیرید.
ممکن است مهاجم از شما قویتر و یا بزرگتر باشد برای اجرای تکنیک های مفاصل در این حالت بهتر است کمی به حریف ضربات پی در پی بزنید تا از نیروی آن کاسته شود وسپس تکنیک مفصل را اجرا کنید همچنین این ضربه ها موجب می شود تا حریف را گیج کرده و متوجه اجرای تکنیک مفصل توسط شما نشود و با کمترین دفاع کار خود را انجام دهید.
می توانید از نیروی خود حریف برای به کنترل درآوردن او استفاده کنید.

 

ضد حمله


ضد حمله به این معنی است که شما حمله اولیه حریف را بلوکه کرده و یا جا خالی می دهید و سریعا با یک حمله کنترل شده  از جانب شما اوضاع برعکس می شود.ضد حمله ها هم باید به صورت پیوسته یاد رفته شوند می توانید از ترتیب زیر برای یاد رفتن آنها استفاده کنید.

گرفتن مچ دست - هر دو مچ مستقیم یا ضربدری
گرفتن شانه و یا آرنج
گرفتن گردن از پشت و از جلو
گرفتن موی سر
حملات دست - انواع مشت ها
حملات با پا
حملات با چاقو
حمله چند مهاجم

 

 

 

 

 

نویسنده: علی نیازی

منبع: https://www.defashakhsy.com/

  • دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی