آموزش دفاع شخصی

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

کلاس آموزش دفاع شخصی دوره تخصصی دفاع فردی در تهران

مهارت دفاع شخصی
مهاجم را بغل نکنید برای دفاع با او کشتی نگیرید زیرا اگر مرد قوی و بزرگ باشد شما را به زیر دست و پا له خواهد کرد زیرا دفاع شخصی کشتی نیست شما باید از مهاجم فاصله بگیرید اگر شما کوچکتر از مهاجم هستید نترسید تمام حواستان را جمع کنید و از تمامی علم خود استفاده کنید.


بایگانی

ضرورت یادگیری دفاع شخصی در بانوان

دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی | سه شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۸، ۱۲:۵۱ ب.ظ

ضرورت یادگیری دفاع شخصی در بانوان

خانم ها همیشه در معرض خطرات هستند زیرا به غیر از سرقت مورد تجاوز هم قرار می گیرند و گاهی منجر به کشته شدن آنها می شود حتی ممکن است در اطراف شهر رها شوند و این بسیار واضح است که پلیس ها نمی توانند تمام کسانی که مشکلات روانی دارند بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشند را مجازات کنند، پس باید خانم ها آماده باشند
خانمها باید همیشه مواظب خود باشند در خانه، محل کار، و یا زمان استفاده از وسایل حمل و نقل. نیازی نیست متخصص دفاع شخصی باشید ولی میتوانید برای محافظت از خود این هنر را بلد باشید.گاهی اتفاق هایی را می شنوید یا با چشم خود می بینید و با خود فکر می کنید اگر این حمله برایم اتفاق بیافتد چه خواهم کرد؟
نگرانی برای خانم ها مخصوصا خانم های جوان بیشتر است .افراد روانی همیشه و همه جا حضور دارند، از خشونت و آزارو اذیت لذت می برند همیشه بر این باور هستم که : وارد محله های خطرناک نشوید ،همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.شناخت مکان و اطراف مکان هایی که می روید از نکات بسیار مهم است. اولین نکته ای که باید یاد بگیرید این است که استرس خود را کنترل کنید.افکارتان را جمع کنید و خونسرد باشید.
اگرچه کار دشوار است ولی به یاد داشته باشید که اگر شما را در دریا رها کنند و بی هدف دست و پا بزنید بیشتر خسته می شوید و در آب فرو می روید،با خودتان تکرار کنید : من قربانی نخواهم شد و این گونه خود را نجات بدهید و نگران آسیب های وارده به مهاجم نباشید .برای شکارچی خود خطرناک باشید نه یک قربانی که خود را راحت در اختیار وی قرار داده است.
از تمام اعضای بدن خود برای حمله و دفاع استفاده کنید.صحنه نزاع یک مسابقه نیست .قانون و داوری ندارد و شما میتوانید از دندان ها ، ناخن هایتان استفاده کنید ،با زانو به بیضه مهاجم ضربه بزنید یا با انگشت هایتان به چشم های شکارچی ضربه زده به گردن یا کشاله های او ضربه وارد کنید.از تکنیک های مفاصل استفاده کنید.
حمله جنسی تهدیدی جدی برای خانم ها می باشد .خانم ها به طور معمول بیشترین قربانیان هستند .شانه یا وسیله ای فلزی همراه خود داشته باشد و هنگام حمله شما هم آن را با روش هایی به بدن مهاجم فرود آورید، با ضربه به گردن،شکم،سینه ،کشاله ران و نقاط حساس. از تمام بدن خود برای غلبه بر مهاجم استفاده کنید.اگر مهاجم تحت فشار قرار نگیرد تغییر نخواهد کرد.
خانم محترم ناخن های شما مانند شی برنده است . به حمله کردن و یا فرار فکر کنید، ناامیدی را کنار بگذارید،گوش مهاجم را گاز بگیرید و از تمام چیزهایی که به صورت انتسابی بلد هستید یا اکتسابی آموخته اید استفاده کنید.نگران این نباشید که بر سر مهاجم چه خواهد آمد.با این حمله ها کسی کشته نخواهد شد .

 

 

 

با قفل فرمان از خودرواش پایین آمد تا قفل آهنی را بکوبد بر سر راننده خودرو عقبی که دستش را گذاشته بود روی بوق و می‌گفت:  «خانم تو باید بشینی پشت ماشین لباسشویی.»
این نمونه یکی از اتفاق‌هایی است که روزانه زنان در جامعه با آن روبه‌رو هستند. براساس آخرین تحقیقاتی که توسط یک مرکز تحقیقاتی خصوصی انجام شده است، هر زن یا دختری در جوامع شهری ایران به میزان مسافتی که طی می‌کند یا مدت زمان حضورش در سطح خیابان‌ها، در هر تردد شهری، بین یک تا ٢٠ بار به لحاظ مزاحمت‌های کلامی، فیزیکی و چشمی از سوی برخی مردان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد.

خشونت علیه زنان

زنان و دختران در محیط های مختلف اجتماعی همواره به شکل های مختلفی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، این خشونت ها انواع مختلفی دارند از متلک های خیابانی تا دست درازی های گستاخانه،  در مواردی حتی ممکن است این خشونت ها نه به شکل کلامی رخ بدهد و نه به صورت جنسی بلکه به صورت نمودی از نا برابری اجتماعی در محیط های کاری خود را نشان دهد. یا حتی به صورت لمس های دوستانه ای که زنان و دختران را معذب و مکدر می کند اما بنابر ملاحظاتی سکوت می کنند.

 

آزار خیابانی آسیب‎هایی مبتنی بر جنسیت است که در خیابان، شهر و در متن جامعه بر فـرد بزه‎دیده (عمدتاً زنـان) وارد می‎شود. اما ایـن آسیب علیرغم میل فـرد بزه‎دیده، چگونه در فضای عمومی مجال ظهور و بروز می‎یابد؟! بدون تردید عوامل و زمینه‎هایی در متن جامعه حضور دارند که بستر رخداد‎ها و رفتارها را فراهم می‎کند.مزاحمت‌های خیابانی در درجه اول به عنوان یک معضل اجتماعی نگریسته می‌شود. معضلی که هم منشا اجتماعی دارد و هم در عین حال می‌توان، دلایل روانشناختی را برای آن ذکر کرد.
ان در برابر مزاحمت‌های خیابانی سکوت کنند، اما این چاره کار نیست، زیرا سکوت در برابر مزاحمت‌های خیابانی بیشتر باعث بازتولید آن می‌شود از سوی دیگر، زنان معمولا به صورت حقوقی این موضوع‌ها را پیگیری نمی‌کنند، زیرا در فرآیند اداری دچار دشواری زیادی می‌شوند.
زنان برای محافظت از خود و آزارهای خیابانی به دنبال راهی هستند تا بتوانند در مواجهه با این آزار و اذیت‌ها بتوانند از خود دفاع کنند. بر این اساس آنها سعی می‌کنند تا قدرت فیزیکی خود را بالا ببرند و روش‌های مبارزه را بیاموزند تا در صورت لزوم برای دفاع از خود مهارت لازم را داشته باشند و از آن استفاده کنند.

 

هر سن و جنسی که باشید فرق نمی‌کند؛ به آمادگی جسمانی نیاز خواهید داشت؛ تکنیک‌های مبارزه و فن‌ها را آموزش ببینید. ورزشی که این روزها طرف‌داران زیادی پیدا کرده و انگیزه خیلی از مشتریانش دفاع در برابر نزاع های خیابانی است. خیابان‌ها و کوچه‌هایی که زن‌ها برای رفتن به آن به ساعت‌شان نگاه می‌کنند، به خلوتی‌اش به امنیتش، به چراغ های روشن و خاموشش. خشونت‌های کلامی و گاهی جسمی علیه زنان جا و مکان خاصی ندارد. در بازار و جاهای شلوغ، در خیابان، در متروها شهری، در همه جا این مزاحم‌ها حضور دارند تا تن و روح زنان را مورد حمله قرار دهند و زنان برای مبارزه با این وضعیت به دنبال راهی هستند. چه راهی بهتر از این که آنها بتوانند خود با این وضعیت مبارزه کنند.
زنان در خانه و خیابان ها با انواع خشونت روبه‌رو هستند. خشونت‌هایی که از طرف خانواده، پدر، برادر یا شوهر و یا مزاحم‌ها در بازار باعث آزار روحی آنان می‌شود در برخی موارد آزار جسمی را نیز به همراه دارد. این واقعیتی است که در جامعۀ ما وجود دارد و آموزش دفاع شخصی برای افراد بیشتر از شناخت زنان برای مردان و مردان برای زنان اهمیت دارد.

آموزش‌های دفاع شخصی زنان

آموزش‌های دفاع شخصی زنان در تمام حالات درگیری، زورگیری و نوع برخورد دفاعی صحیح نمایش داده می‌شود. این مجموعه برای همۀ دختران واجب است حتی آنان که یک رشتۀ رزمی کار می‌کنند. باز داشتن مهارت‌های متفاوت این محصول برای ایشان توصیه می‌شود. برای تبلیغات این نوع ورزش گفته می‌شود که زنان چطور نترسند و در چارچوب قوانین دفاع شخصی از خودشان در برابر مزاحمان دفاع کنند. این نوید خوبی برای بسیاری از بانوان به حساب می‌آید و آنها برای رسیدن به این هدف که بتوانند در برابر مزاحم‌ها ایستادگی کنند و از خود دفاع بتوانند به این نوع ورزش می‌پردازند.
درست است که این نوع ورزش‌ها تنها برای دختران و زنان نیست اما با وجود این زنان بیشتر به خاطر آسیب‌هایی که از مزاحمت‌های خیابانی و خانوادگی دیده‌اند به این ورزش رو می‌آورند. اکثر زنان در طول زندگی خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند بسیاری از آنها در همان زمان به فکر این افتاده‌اند که اگر  قدرت بیشتری داشتند شاید می‌توانستند خود را از آن مخمصه نجات دهند و تعداد زیادی از این زنان بعد از اینکه تجربۀ تلخی را در این مورد تجربه کرده‌اند به این ورزش رو می‌آورند. یا دخترانی که برای جلوگیری از چنین حوادثی، سعی می‌کنند راه‌های دفاع از خود را بیاموزند تا تجربۀ تلخی را که ممکن است از دیگران شنیده باشند خود نداشته باشند.

 

به هرحال ممکن است دلایل بسیاری برای اینکه زنان به آموزش و یادگیری ورزش‌های دفاعی می‌پردازند وجود داشته باشد. اما از مهم‌ترین دلایل می‌توان نبود امنیت لازم برای زنان در خانه، محیط کار وجود فضاهای ناامن و نبود حمایت لازم قانونی از آن اشاره کرد. زنان حتی در مراجع قضایی نیز مورد توهین و تبعیض قرار می‌گیرند و امید چندانی برای رسیدن به حقوق‌شان را نه در جامعه و خانواده و نه در مراجع دولتی نمی‌بینند اینها باعث می‌شود تا به دنبال راهی برای مصون نگهداشتن خود باشند و حداقل کاری که می‌توانند این است که بتوانند در مواقع لزوم از خودشان دفاع کنند.

 

 

 

 

 

نویسنده: علی نیازی

منبع: https://www.defashakhsy.com/

  • دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی